SKO dla dzieci
Co to jest SKO?
SKO czyli Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy i najpopularniejszy system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczy dzieci dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.
SKO na dobry początek
SKO to pierwszy krok dziecka w dorosły świat bankowości, ale też świetna zabawa. Książeczka SKO to pierwsze „minikonto” dziecka, w której to Opiekun szkoły, zapisuje zgromadzone przez niego pieniądze by następnie wpłacić je do Banku na rachunek SKO. Każdy oszczędzający uczeń oraz szkoły podstawowe i gimnazja współpracujące z Bankiem Spółdzielczym w Czersku mogą wziąć udział w corocznym konkursie „SKO w SGB”. Najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie, klasy i szkoły otrzymują nagrody w ramach konkursów SKO. Każda Szkoła, która posiada rachunek SKO w Banku Spółdzielczym w Czersku może wziąć udział w konkursie „SKO w SGB” wystarczy, że dyrektor szkoły zadeklaruje udział szkoły w konkursie.
Ponadto proponujemy dzieciom świetną zabawę z wirtualną książeczką
Oprócz papierowej książeczki oszczędnościowej, Twoje dziecko dostaje także dostęp do wirtualnej książeczki, w której będzie mogło samo zapisywać swoje wpłaty i wypłaty oraz obserwować jak oszczędności rosną w formie zabawnej, animowanej świnki skarbonki. W miarę odkładania pieniędzy, śwince przybywają kolejne atrybuty, a systematycznie oszczędzające dziecko zostaje nagradzane drobnymi upominkami.
Oszczędzanie może być fajne! Na stronie SKO przekonują o tym bohaterowie serii komiksów „BliSKO marzeń” z przygodami Netki i Filona – rodzeństwa uczącego oszczędzać swoich rówieśników. Para głównych bohaterów pomaga kolegom zrozumieć i wprowadzić w życie metody dobrego zarządzania pieniędzmi. W lekki, zabawny sposób rozwiązują realne problemy znane ze szkoły, domu czy podwórka.
Strona SKO zapewnia też mądrą rozrywkę. Spędzając miło czas, dzieci dowiadują się o oszczędzaniu i pieniądzach. Na małych użytkowników czekają gry i konkursy, których w ciągu roku szkolnego będzie sukcesywnie przybywać.
SKO w SGB -> http://skowsgb.pl/